ترخيص كالا

درباره وبلاگ

گروه بازرگانی تجارت طلایی در جهت توسعه صادرات محصولات و خدمات ایرانی و ارایه تسهیلات (آموزش، ترخیص کالا، بازرسی و..) به صادرکنندگان و تجار تشکیل یافته است. این گروه نمایندگی رسمی چاپ و نشر بازرگانی، جواز تاسیس از وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجوز آموزشی از سازمان فنی وحرفه ای را دارا می باشد و در سه حوزه: آموزش صادرات واردات وترخیص کالا، خدمات ترخیص کالا از گمرکات کشور، خدمات صادرات و واردات ارایه خدمت مینماید. آموزش صادرات انواع کالا و محصول در تجارت طلایی، آموزش واردات کالا و محصول و قانون و قررات مربوط به آن، آگاهی از تمامی قوانین مرتبط با ترخیص کالا در ایران از طریق آموزش های مجموعه تجارت طلایی

ترخيص كالا

لیست کالاهای وارداتی

1399/7/26 23:6

همیشه یکی از اصول مهمی که در کلاس های آموزش صادرات، واردات و ترخیص کالا تدریس می شود، انواع کالای وارداتی و صادراتی می باشد.

زیرا  این مساله از پایه ترین و ضروری ترین مباحث صادرات و واردات می باشد. و  علاوه بر این، جز مباحثی است که در قوانین تمام کشورها وجود دارد.پس قبل  از قدام به امر صادرت و واردات باید از انواع کالای ورودی به گمرکات هر  کشور، اطلاع پیدا کنید.

بر این اساس هر کالایی که وارد مرز گمرکی کشور می شود، عبارت است از:

ورود  قطعی، رویه گمرکی است که بر اساس آن کالاهای وارد شده برای استفاده در  داخل قلمرو گمرکی با پرداخت حقوق ورودی و هزینه های انجام خدمات و با انجام  کلیه تشریفات، ترخیص می شود.

ورود موقت کالا، رویه گمرکی است که بر  اساس آن کالاهای معینی می تواند در شرایط خاص به طور موقت به قلمرو گمرکی  وارد شود. این کالاها باید ظرف مهلت معینی که گمرک ایران تعیین می کند،  بدون اینکه تغییری در آن ایجاد شود، خارج گردد.

مرجوعی در واردات کالارویه ای است که بر اساس آن کالای وارده موجود در گمرک را تا هنگامی که با  اجرای مقررات متروکه به فروش نرسیده است، می توان به عنوان اعاده به خارج،  به گمرک اظهار و ترخیص کرد.

source: لیست کالاهای وارداتی

(0) نظر
X